MephaCentrum, a.s.
Opavská 962/39
708 68 Ostrava-Poruba

Objednání mamograf:
+420 597 437 567

Objednání vyšetření
(call-centrum):

+420 597 437 777

E-mail:

* takto označené služby jsou provozovány nájemci

Chirurgie - Úvod

Chirurgická ambulance / Mamologická ambulance

Personální obsazení:

MUDr. Radan Volnohradský (chirurgie)
MUDr. Ilja Piňos (chirurgie)
MUDr. Martina Hájková (chirurgie)
MUDr. Vladislav Netočný (chirurgie, mamologie)
MUDr. Jiří Smolka (chirurgie)
MUDr. Pavel Tkadleček (chirurgie)
MUDr. Robin Stančík (chirurgie)
MUDr. Matěj Pekař(chirurgie)
MUDr. Tereza Chovancová (chirurgie)
MUDr. Marian Starý (chirurgie)

zdr. sestra Lenka Pětvalská
zdr. sestra Bc. Petra Čapčová

Činnost ambulancí:

Chirurgická ambulance:

1. Zajišťujeme ošetření a vyšetření všech chirurgických pacientů, včetně návaznosti na nutné operační výkony se spolupracujícím lůžkovým chirurgickým pracovištěm.
Provádíme ošetření akutních stavů: sutury ran, hlubokých struktur (šlachy, šlachová pouzdra, kloubní pouzdra,…) včetně ošetřování starších poranění, převazy ran, odstranění cizích těles, řešení zánětlivý komplikací kůže a podkoží, repozice a fixace zlomenin či luxací, fixace distorsí, funkční léčba těchto poranění, incise perianálních abscesů, trombotisovaných hemeroidů, abscedovaných ateromů, panaritií (infekční zánětlivá kožní onemocnění).
Plánovaně provádíme léčbu chronických onemocnění: klasická operace hemeroidů menšího rozsahu, excise či extirpace kožních i hlouběji uložených chorobných ložisek, extirpace lipomů, ateromů, burs a gangliomů, operační řešení Dupuytrenovy kontraktury, skákavých prstů, úžinového syndromu zápěstí, rectoskopie s možnou polypectomií (vyříznutí polypů) anální oblasti včetně odstranění condylomat, sklerotizace varixů (křečových žil) vč. částečné extirpace varikosit.

2. Kontrola a péče o pacienty po operačních výkonech včetně výkonů laparoskopických, indikace laparoskopických výkonů i u komplikovanějších stavů.

3. Kontrola stavů po operacích pohybového systému (včetně artroskopií), úrazů páteře, konzultace a sledování komplikovaných hojení při konzervativní terapii úrazů.

4. Péče o kožní defekty a chronické rány všech druhů etiologií včetně léčby diabetických defektů a postižení nohy metodami vlhké terapie, kompenzace interních komplikací diabetu ve spolupráci s interním lékařem - diabetologem a angiologem, kteří se nacházejí v budově polikliniky.

Mamologická ambulance:

Nabízíme dispenzarizaci (pravidelné sledování), prevenci a screening chorob prsu s možností provedení mamografického i ultrazvukového vyšetření. Náš specialista také dává indikace k operačním výkonům.