MephaCentrum, a.s.
Opavská 962/39
708 68 Ostrava-Poruba

Objednání mamograf:
+420 597 437 567

Objednání vyšetření
(call-centrum):

+420 597 437 777

E-mail:

* takto označené služby jsou provozovány nájemci

Připojujeme se k Evropskému dni melanomu!

« zpět
14.05.2018 / 7:05

Poliklinika MephaCentrum se ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Ostrava připojí k Evropskému dni melanomu a nabídne bezplatné vyšetření znamének. Dveře její kožní ambulance se otevřou ve čtvrtek 17. května od 8.00 do 15.00 hodin. V tomto čase si mohou přijít nechat vyšetřit mateřská znaménka všichni zájemci bez nutnosti předchozího objednání.Do akce se zapojí i naše lékárna, která nabídne patnáctiprocentní slevu na nákup ochranné kosmetiky.

Maligní melanom je jeden z nejčastěji se vyskytujících zhoubných nádorů, ale zároveň nejsnáze zjistitelný. Odborníci uvádějí, že každých deset let se dvojnásobí počet nemocných. Šanci na vyléčení přitom zvyšuje pouze včasná diagnostika. „Rozhodli jsme se letos k akci připojit, abychom upozornili veřejnost nejen na nutnost prevence, ale i rizika spojená s tímto onemocněním a možnosti léčby. Na preventivní prohlídku bychom měli zavítat alespoň jednou ročně. Teď lidé mají jedinečnou možnost přijít si nechat svá znaménka zkontrolovat bez nutnosti předchozího objednání,“ vysvětluje MUDr. Monika Macejková s tím, že pro velký zájem o akci se poliklinice podařilo dohodnout spolupráci s FN Ostrava. I její lékaři tak ve čtvrtek dorazí do polikliniky, aby si společně s tamními kožními odborníky posvítili na co nejvíc mateřských znamének.

Melanom se může vyvíjet kdekoliv na kůži, včetně oblasti dlaní a plosek či nehtů. Důležitá je správná ochrana před slunečním zářením a předcházení spálení kůže. A to již od narození, neboť účinky UV záření se v těle kumulují a mohou se projevit až po mnoha letech. Nebezpečné kožní onemocnění se vyskytuje napříč všemi věkovými kategoriemi a to bez ohledu na pohlaví. Pravidelné kontroly proto odborníci doporučují nejméně jednou ročně.

Akce se zúčastní také nemocniční lékárna. Lidem poradí s výběrem vhodné kosmetiky k ochraně před slunečním zářením, kterou si budou moci zakoupit díky akci s patnáctiprocentní slevou.