MephaCentrum, a.s.
Opavská 962/39
708 68 Ostrava-Poruba

Objednání mamograf:
+420 597 437 567

Objednání vyšetření
(call-centrum):

+420 597 437 777

E-mail:

* takto označené služby jsou provozovány nájemci

Plicní rehabilitace - Úvod

Ambulance plicní rehabilitaceRehabilitace OASA

Mgr. Petra ŽURKOVÁ, Ph.D.
odborný specialista plicní rehabilitace

Činnost ambulance

Ambulance plicní rehabilitace je první moderní ambulancí v Ostravě, která se zabývá výhradně komplexní rehabilitací dechových potíží dětských a dospělých pacientů/klientů z oblastí pneumologie, alergologie, kardiologie, neurologie, ortopedie, ORL, gastroenterologie a sportovní medicíny.

Komplexní individuální plicní rehabilitaci provádí zkušená fyzioterapeutka se specializací v plicní rehabilitaci a respirační fyzioterapii
Mgr. Petra Žurková, Ph.D., která získala rozsáhlé teoretické a praktické zkušenosti na mnoha odborných kurzech v ČR a zahraničí, na Klinice nemocí plicních a TBC v Brně. Nadále se aktivně věnuje přednáškové a publikační činnosti.

Naše práce je založena na individuálním přístupu ke každému pacientovi/klientovi, vysoké odbornosti, kvalitě a širokých praktických zkušenostech v poskytovaných rehabilitačních výkonech.

Široká škála rehabilitačních metod

V rámci úvodní konzultace s pacientem/klientem je provedeno vstupní anamnestické a kineziologické vyšetření, na jehož analýze je stanoven krátkodobý a dlouhodobý rehabilitační plán, včetně návrhu dechových pomůcek a nebulizátoru po konzultaci s pneumologem. V průběhu terapie je využívána edukace, měkké a mobilizační techniky, techniky respirační fyzioterapie pro zlepšení vykašlávání, trénink dechových svalů s pomůckami ke zmírnění námahové dušnosti, silový a vytrvalostní trénink ke zlepšení tolerance k fyzické námaze. Při předložení platného poukazu FT* jsou vybrané výkony hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, značná část výkonů je hrazená přímou hotovostní platbou dle platného ceníku.

Naše ambulance rehabilitace nabízí pro klienty také komerční regenerační a rehabilitační služby za přímou hotovostní platbu dle platného ceníku. Dále nabízíme prodej dárkových poukazů.

Ambulance rehabilitace se nachází v prostorách polikliniky Mephacentrum a.s., na ulici Opavská 962/39, 708 68, Ostrava – Poruba v 1. patře oproti výtahu (dveře č. 126). Je vybavena moderním elektrickým rehabilitačním lehátkem, pomůckami pro trénink dýchacích svalů, balanční pomůckou, aerobic stepem pro vytrvalostní trénink a posilovacími pružnými tahy a činkami.* Poukaz FT je doklad vystaven Vaším lékařem na poskytování rehabilitačních výkonů, hrazených Vaší zdravotní pojišťovnou.